Sport

Nascar ponovno na Grobniku

Nakon prošlogodišnjeg premijernog izdanja Nascar GP Croatia, Automotodrom Grobnik od 17. do 19. rujna po drugi će puta ugostiti jednu od najatraktivnijih utrka u svjetskom automobilističkom kalendaru.

Pročitaj više

Goran Tomić uoči Dragovoljaca

Hrvatski Dragovoljaca i Rijeka igraju u petak u Kranjčevićevoj u Zagrebu u 20 sati

Ivan Tomečak ispisao novu stranicu riječke nogometne povijesti

Ivan Tomečak ispisao je novu stranicu u povijesti Rijeke. Tomečak je prestigao Darija Kneževića i postao igrač s najviše pobjeda u dresu Rijeke od hrvatske samostalnosti.

Tomečak je protiv Slavena stigao do 97. pobjede, 2984 dana nakon što je u debiju protiv Istre 1961 slavio na Kantridi.

Tomečak je ujedno upisao 182. nastup u dresu Rijeke,  a u tom periodu postigao je 12 golova. Desni bek Rijeke skupio je 128 nastupa u HNL-u, 14 u Kupu Hrvatske, dva u Superkupu te 38 europskim natjecanjima.

Rijeka - Slaven Belupo 2:1

Nakon loše odigranog prvog poluvremena, pred kraj susreta sa Slaven Belupom Josip Drmić s dva pogotka Rijeci donio tri boda

Josip Drmić nakon Slavena: Bio sam u pravom trenutku na pravom mjestu

Josip Drmić prometnuo se u prvo ime utakmice protiv Slaven Belupa, napadač Rijeke s dva pogotka donio je preokret i važna tri boda. Drmić je ujedno stigao do pet golova u pet prvenstvenih utakmica koje je odigrao ove sezone.

“Znali smo da će biti teška utakmica. Nismo bili spremni od prve minute što se vidjelo, protivnik je bolje odradio prvo poluvrijeme. Nakon primljenog gola pokazali smo karakter. Ako želiš biti na vrhu, moraš pobjeđivati i u ovako teškim utakmicama, rekao je Josip Drmić.

Goran Tomić:Pobjeda je tim važnija jer smo imali loš dan

Nogometaši Rijeke uzdignutih ruku napustili su travnjak nakon ogleda sa Slaven Belupa. Devedeset minuta teške borbe za treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu kojom su zadržali priključak na vrhu.

– Izrazito teška utakmica, prvo poluvrijeme se nismo pojavili na utakmici, bili smo užasni. Kao da nam pauza nije dobrodošla, ispali smo iz ritma, nijedan duel nismo dobili, rekao je Goran Tomić, trener Rijeke, nakon utakmice.

Započelo 1. Europsko prvenstvo za mlađe juniore u sinkroniziranom plivanju i Comen cup

160 plivačica iz 21 zemlje okupilo se na Europskom prvenstvu za mlađe juniorke u umjetničkom plivanju koje se od od 9. do 12. rujna održava na Bazenima Kantrida.

Outdoor vikend u Mošćeničkoj Dragi

250 natjecatelja iz 17 država sudjelovalo je na osmom izdanju Učka traila, utrke organizirane u sklopu Outdoor vikenda u Mošćeničkoj Dragi.

Antonio Ban i Nikol Marelja Bošnjak najuspješniji sportaši Općine Čavle

Atletičar Kvarnera Antonio Ban te boćarica Čavli Nikol Marelja Bošnjak proglašeni su najuspješnijim sportašima općine Čavle u protekloj godini, dok su odbojkaši Grobničana te boćarice Čavli najbolje u ekipnoj konkurenciji. Odbojkaši su prestižno priznanje zaslužili zahvaljujući mlađoj kadetskoj momčadi koja je osvojila naslov državnog prvaka u kategoriji Male odbojke.

Na Rujevicu stiže Slaven Belupo! Rijeka ide po pobjedu, poručuje trener Tomić

Slaven Belupo prezadnja je momčad na tablici no vrlo neugodna, jedinu pobjedu su izborili u Maksimiru protiv Dinama,a u protiv Osjeka u Gradskom vrtu su odigrali nerješeno. Rijeka i Slaven igraju sutra na Rujevici od 19 sati

Na otvaranju rukometne sezone Zamet dočekuje Sesvete

Rukometni klub Zamet novu će natjecateljsku sezonu otvoriti sutra na domaćem terenu utakmicom protiv Sesveta.

Pripremne utakmice s jakim protivnicima pokazali su da su Zamećani spremni te da dišu kao jedan. Novi trener, kao i kapetan stoga sutra očekuju pobjedu.

Zamet i Sesvete snage će odmjeriti sutra u 18 sati u dvorani Zamet,što će publika s covid potvrdama moći pratiti uživo

Spektakularan doček zlatnom Enricu Marottiju

Vološćani priredili spektakularan doček novom svjetskom prvaku u windsurfingu Enricu Marottiju

Malonogometni klub Rijeka odigrao svoju prvu utakmicu

Malonogometni klub Rijeka je osnovan ovoga ljeta na inicijativu entuzijasta, zaljubljenika u ovaj sport i uz nesebičnu pomoć nogometnog kluba Rijeka.   A klub je odigrao u Matuljima i prvu utakmicu u svojoj kratkoj povijesti. U goste im je došao prvoligaš - Futsal Pula

Škrljevo Adria Oil - Kvarner 90:68

Škrljevo Adria Oil - Kvarner 90:68. Rezultat je to prijateljske košarkaške utakmice u kojoj su premierligaši iz riječkog predgrađa nepuna tri tjedna prije početka prvenstva provjerili trenutnu formu.